پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

همه ما از بچگی با جیپ آشنا بودیم و از قابلیت های آفرود آن هم تصاویر زیادی در خاطراتمان هست، ماشینی که به سخت جان بود شناخته میشه و اولین چیزی که بعد از شنیدن اسم جیپ به ذهنمون میرسه کیفیت هست که خلاف واقع هم نیست حال با دینای ما برای شناختن این سخت جان آمریکایی همراه باشید

نسخه‌ی تریل هاوک جیپ گرند چروکی بیشترین تمرکز را روی قابلیت‌های آفرود داراست.
پیش از این می‌دانستیم که قابلیت عبور جیپ گرند چروکی استاندارد از مسیرها سخت قابل مقایسه با هر شاسی‌بلند ممتاز است. خب هدف نسخه‌ی تریل هاوک چروکی چیست؟

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
۲۰۱۷ Jeep Grand Cherokee Trailhawk

نام تریل هاوک پیش از این در مدل‌های رنگید و چروکی بکار رفته و البته توجهات بیشتری را به خود جلب کرده است. درحالی‌که هر نشان مخصوص نیازهای متفاوتی را برآورده می‌کند اما هر دو خودرو تلاش داشته‌اند تا خودرویی قابل را به سطحی بالاتر ارتقا دهند و برای خریدارانی که دنبال سطوح بالاتری از پرفورمنس و البته قابلیت آفرود هستند جیپ مدل‌های خوبی دارد.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
به همین منظور گرند چروکی تریل هاوک تعدادی از بازنگری‌ها را به منظور تمرکز بیشتر روی قابلیت‌های آفرود دریافت کرده است. برای شروع می‌توان به لاستیک‌های مخصوص گوودیر و همچنین سیستم تعلیق بازنگری شده‌ای اشاره کرد که ارتفاع بیشتری از سطح زمین داشته و مفصل‌بندی اکسل را بهبود بخشیده است.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
علاوه بر این حفاظت بیشتری از ساختار زیر بدنه را شاهد هستیم. همچنین رکاب‌های فولادی تقویت شده و سپرهای سفارشی نیز به همراه جلوپنجره‌ی اصلاح شده در تریل هاوک دیده می‌شوند. ورودی‌های روی کاپوت، نشان تریل هاوک و رینگ‌های آلیاژی منحصربه‌فرد ظاهر خشن خودرو را تکمیل می‌کنند.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
جیپ با اضافه کردن سیستمی خاص سرعت خودرو را در هنگام آفرود تنظیم می‌کند. این مورد به همراه ویژگی‌های عادی‌ای چون انتخاب‌کننده‌ی مسیر ۵ حالته، دیفرانسیل عقب لغزش محدود و کنترل صعود از تپه گرند چروکی تریل هاوک را به مدلی توانا تبدیل کرده است. همچنین برنامه‌های کامل آفرودی به سیستم اطلاعات سرگرمی U-Connect اضافه شده و مواردی از قبیل زاویه اکسل و فشار روغن را نشان می‌دهد.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
تست جاده‌ای خودروی موجود تنها به بزرگراه‌های نوادا محدود شده بود اما در همین زمان نیز ما به خاطر نبود صدای جاده و لاستیک شگفت‌زده شدیم. البته در سرعت‌های بالا هنوز هم صدای باد و پیشرانه به کابین نفوذ می‌کند اما این میزان برابر با صدای موجود در یک خودروی استاندارد است.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
ما همچنین تنها به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳٫۶ لیتری ۲۸۲ اسب بخاری دسترسی داشتیم. این پیشرانه از نبود رفاه و آسایش در مقایسه با پیشرانه‌های توربوی مدرن در عذاب است.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk
بخش اعظم وقت ما با گرند چروکی تریل هاوک در برخی از نواحی صحرایی نوادا سپری شد. ارتفاع افزایش یافته‌ی خودرو به این معنی است که ریسک کمتری برای برخورد کف با صخره‌ها وجود دارد و البته حالت شنی رانندگی باعث می‌شود تا دور پیشرانه بالا نگه داشته شود.

در داخل جاده تریل هاوک به وسیله‌ی رقبای جدیدتر خود در مواردی چون سواری و هندلینگ مغلوب می‌شود. اکثر رقبا می‌توانند در زمین‌های گلی نیز خودی نشان دهند بعلاوه این‌ها از دینامیک جاده‌ای فوق‌العاده‌ای که هیچ جیپی نمی‌تواند همانند آن را نشان دهند بهره می‌برند. در این بازه‌ی قیمتی نیز کیفیت کابین و راندمان این خودرو در پسِ برخی رقبا قرار می‌گیرد. اگر مجذوب گرند چروکی تمام آمریکایی هستید ما توصیه می‌کنیم که تریل هاوک را فراموش کرده و مدل پایه‌ی لیمیتد پلاس را سفارش دهید.

2017-JeepGrandCherokeeTrailhawk-21

بی‌شک این خودرو برای همان چیزی که طراحی شده مناسب و احساس‌برانگیز است. این خودرو به آسانی از مسیرهایی که شاسی بلندهای لوکس در عبور از آن‌ها به مشکل برمی‌خورند رد می‌شود؛ اما باید گفت گرند چروکی استاندارد همه‌ی آن چیزی که از یک آفرودر خوب را متصور هستید تأمین می‌کند و البته ارزش بهتری نیز دارد.

مشخصات جیپ گرند چروکی تریل هاوک

قیمت: ۴۳,۹۹۰ دلار (پایه)
پیشرانه: ۶ سیلندر ۳٫۶ لیتری بنزینی
قدرت/گشتاور: ۲۹۵اسب بخار/۳۵۲ نیوتون متر
گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۷٫۲ ثانیه (تخمینی)
حداکثر سرعت: ۱۹۰ کیلومتر در ساعت (تخمینی)
مصرف سوخت: ۱۲٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر (تخمینی)

 

منبع: pedal.ir

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv