پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

بارسلونا با پیروزی ۷-۰ مقابل هرکولس، به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های کوپا دل ری صعود کرد.

به گزارش دنیای ما، در این دیدار که در ورزشگاه خانگی بارسا برگزار شد،لوئیس انریکه به بیشتری بازیکنان اصلی اش استراحت داد؛ با این وجود آبی و اناری ها توانستند به یک پیروزی پرگل دست پیدا کنند و راهی مرحله بعد شوند.

 بازی با برتری بارسا آغاز شد اما عملکرد خوب دروازه بان و مدافعان هرکولس باعث شد تا تیم میزبان برای رسیدن به گل تا دقیقه ۳۷ منتظر بماند. در دقایق پایانی نیمه اول بود که روی پاس رافینیا، لوکاس دینیه در مقابل دروازه صاحب توپ شد و با یک ضربه محکم، کار را تمام کرد.

  برتری بارسا در دقایق پایانی این نیمه هم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۴۵، خطای روخاس روی آردا، یک ضربه پنالتی نصیب بارسا کرد. راکیتیچ پشت ضربه ایستاد و کار را تمام کرد. نیمه اول با همین دو گل به پایان رسید.

 نیمه دوم هم با حملات بارسا آغاز شد و در همان ۱۰ دقیقه ابتدایی، این تیم دو بار دیگر به گل رسید. ابتدا در دقیقه ۵۰، آردا بعد از به هم ریختن مدافعان حریف، رافینیا را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه، حساب کار را ۳-۰ کرد.

 پنج دقیقه بعد، نوبت خود آردا توران بود که روی ارسال الکس ویدال، با ضربه سر کار را تمام کند و اختلاف را به ۴ گل افزایش بدهد.

 بعد از این گل برای دقایقی از فشار حملات بارسا کاسته شد اما در ۲۰ دقیقه پایانی، آبی و اناری ها بار دیگر بر شدت حملات شان افزودند و ۳ بار دیگر به گل رسیدند.

 در دقیقه ۷۳، روی ارسال رافینیا، توپ بعد از برخورد به بازیکن حریف به آلکاسر رسید و او هم به راحتی دروازه را باز کرد.

 چند دقیقه بعد بار دیگر ارسال الکس ویدال یک موقعیت خوب روی دروازه هرکولس ایجاد کرد. ضربه اول را آلکاسر زد اما دروازه حریف برگرداند و در برگشت  این آردا بود که کار را تمام کرد.

 در دقیقه ۸۹ آردا شب خوبش را با زدن گل سومش تکمیل کرد و با یک شوت فنی و تماشایی، حساب کار را ۷-۰ کرد تا بارسا با برتری ۸-۱ در مجموع دو دیدار، راهی مرحله بعد شود.

منبع: ورزش سه

 

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv