پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

شماری از خودروسازان در نمایشگاه الکترونیک مصرف‌کننده CES 2017 که همین هفته در لاس‌وگاس آغاز بکار می‌کند حضور می‌یابند. CES آوردگاهی برای نمایش جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها به شمار می‌رود. با دنیای ما همراه باشید.

شماری از خودروسازان در نمایشگاه الکترونیک مصرف‌کننده CES 2017 که همین هفته در لاس‌وگاس آغاز بکار می‌کند حضور می‌یابند. CES 2017 آوردگاهی برای نمایش جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها به شمار می‌رود. این نمایشگاه اخیراً به رویدادی مهم برای کمپانی‌های خودروسازی بدل شده چراکه می‌توانند دید خود به آینده را نشان دهند.

در مجموع ۹ خودروساز، ۱۱ تأمین کننده‌ی قطعات صنعت خودرو و بیش از ۳۰۰ غرفه دار مرتبط با تکنولوژی خودرو در این نمایشگاه حضور می‌یابند.

  • ب‌ام‌و

bmw-holoactive-touch
باواریایی ها سیستم هولواکتیو تاچ ب‌ام‌و را که یک اینترفیس بین راننده و خودرو را معرفی خواهند کرد. این سیستم در بخش‌هایی همانند صفحه لمسی مجازی عمل خواهد کرد. این سیستم از صفحه‌نمایشی که توسط حرکات انگشت و تأیید دستورات راننده بکار می‌افتد.

این سیستم به همراه دیگر تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی ب‌ام‌و مثل هدآپ دیسپلی، کنترل حرکتی و به‌کارگیری صفحه لمسی مستقیم در CES 2017 در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

  • فورد

ford-nextgen-fusion-autonomous-car-6
فورد نسل آینده‌ی خودروی تست خودران فیوژن هیبرید را به نمایش خواهد گذاشت. این خودروی جدید از پلتفرم خودروی خودران کنونی فورد استفاده می‌کند اما قدرت پردازش آن با استفاده از سخت‌افزار کامپیوتر جدید ارتقا یافته است. کنترل‌های الکتریکی حالا بیشتر آماده‌ی تولید هستند و تنظیمات حسگر تکنولوژی از جمله مکان‌یابی به خودرو اجازه می‌دهد تا محیط اطراف را بهتر ببیند. حسگرهای LiDAR جدید طراحی بهتری داشته و زمینه‌ی دید بهتری را فراهم می‌کند و حالا خودرو بجای ۴ حسگر از ۲ تا استفاده می‌کند.

فورد همچنین برنامه‌هایی برای نمایش پیشرفت‌های سیستم اطلاعات سرگرمی خود SYNC دارد.

  • مرسدس بنز

Mercedes-Benz-Vision_Van_Concept-2016-1024-02
مرسدس بنز جدیدترین تکنولوژی‌های خود و محصولاتی آینده‌نگرانه از جمله کانسپت EQ و ویژن ون را در CES نشان خواهد داد. طبق گفته‌های دایملر، نشان دادن این دو خودرو به همراه استراتژی یکی شده‌ی مرسدس که CASE خوانده می‌شود از برنامه‌های شرکت است.

مرسدس می‌گوید که CASE نشان دهنده‌ی چهارستون کمپانی است. این کلمه مخفف “ارتباط، خودران، اشتراک و سرویس و رانندگی الکتریکی” است. کانسپت EQ و ویژن ون از سیستم باتری الکتریکی استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود تکنولوژی‌های بکار رفته در EQ کانسپت در محصولات آینده‌ی مرسدس نیز پدیدار شوند.

  • فارادی فیوچر

faraday-future-rear-view-teaser
این شرکت کالیفرنیایی که از حمایت چینی‌ها برخوردار است کمپانی سازنده‌ی خودروهای الکتریکی است که هیچ جزئیات جدیدی را درباره‌ی خودروی الکتریکی خود فاش نکرده و می‌گوید که آن یک خودروی الکتریکی ممتاز با طراحی جامع است. به لطف باتری‌های بسیار متراکم LG این خودرو از محدوده‌ی حرکتی بسیار بالایی سود می‌برد. در تصویری تاریک از خودروی شرکت می‌توان چراغ‌های جلو، جلوپنجره‌ی کم ارتفاع و خطوط کاپوت را دید.

  • نیسان

Nissan LEAF at CEATEC Japan 2013 demonstrating Autonomous Drive
ماه پیش مدیرعامل نیسان کارلوس گوسن از ارائه‌ی جزئیات حضور کمپانی خود در CES خودداری کرد: “من نمی‌خواهم بگویم که در CES چه چیزی را نشان خواهیم داد. من می‌خواهم مردم به نمایشگاه بروند.”

باور بر این است که نسل بعدی نیسان لیف و یا خودروی الکتریکی کاملاً جدیدی با محدوده‌ی حرکتی بالای ۳۲۰ کیلومتر در این نمایشگاه رونمایی خواهند شد.

  • تویوتا

lexus-ux_concept-2016-1024-08
بخش آمریکای تویوتا خودروی کانسپت UX را به نمایشگاه خواهد آورد و البته نسل بعدی چارچوب خودروهای ارتباطی و سیستم‌های تلماتیک را نیز به نمایش خواهد گذاشت. انتظار می‌رود تویوتا برنامه‌های خود برای خودروهای ارتباطی و سیستم‌های تلماتیک را به اشتراک بگذارد.

  • فیات-کرایسلر

google-self-driving-chrysler-pacifica
فیات کرایسلر خودروی پاسیفیکا هیبرید ۲۰۱۷ جدید را به نمایش خواهد گذاشت. در ماه دسامبر این شرکت اعلام کرد ۱۰۰ مدل خاص پاسیفیکای جدید را برای Waymo ساخته است. Waymo سابقاً به عنوان پروژه‌ی خودروی خودران گوگل شناخته می‌شد. البته این خودروها از تکنولوژی رانندگی خودکار Waymo سود خواهند برد بنابراین از آن‌ها می‌توان در تنظیمات ناوگان تست استفاده کرد.

فیات کرایسلر همچنین چهارمین نسل سیستم ارتباطی خود یعنی Uconnect را در CES در معرض دید عموم خواهد گذاشت.

  • هیوندای

-08092016-0018-09092016-0001-27092016-0005-27092016-0027-3009201
هیوندای نسخه‌ی خودران سدان آیونیک جدید را معرفی خواهد کرد و خودروهای تحقیقاتی خود را در CES نمایش خواهد داد. با این پلتفرم هیوندای سرمایه‌گذاری خود در آینده را نشان می‌دهد.

  • هوندا

neuv-4-hr
هوندا با کانسپت NeuV خود تکنولوژی پیشرفته‌ای را به رخ همگان خواهد کشید. این کانسپت نشان دهنده‌ی چگونگی سفرها در آینده‌ای نزدیک است. فرم جعبه‌ای خودرو بر غالب بودن کاربرد تأکید داشته و کابین راحت آن نیز برای برهم‌کنش با سرنشینان طراحی شده است. هوندا می‌گوید این خودرو از سیستم‌های ارتباطی خودرو با خودرو بهره‌مند است.

 

منبع: pedal

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv