پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

eu-iran24

ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی ۴.۲۲ میلیون تن نفت به اروپا صادر کرد و فرانسه بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران در این مدت شناخته شد.

به گزارش تسنیم، جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد در پی اجرایی شدن توافق هسته ای ۷ کشور اروپایی اقدام به واردات نفت خام از ایران کرده اند.
با لغو تحریم نفتی ایران از ابتدای سال ۲۰۱۶ کشورهای بلژیک، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند، و لهستان مشتری جدید نفت ایران شده اند و تا ماه اوت ۲۰۱۶ برابر با مرداد امسال ۴۲۲۰ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده اند.

واردات نفت ایران توسط کشورهای اروپایی از ماه مارس از سر گرفته شده است. در این ماه ۳۴۵ هزار تن نفت خام ایران توسط کشورهای اروپایی وارد شده و این رقم در ماه های آوریل، می، ژوئن، جولای و اوت به ترتیب ۸۹۱ هزار تن، ۱۰۳۳ هزار تن، ۸۹۵ هزار تن، ۲۱۵۱ هزار تن و ۱۹۷۹ هزار تن اعلام شده است.

بر اساس این گزارش فرانسه بزرگترین واردکننده نفت خام ایران در این مدت شناخته شده و ۲۱۴۳ هزار تن معادل ۵۱ درصد از کل نفت صادراتی ایران به اتحادیه اروپا را خریداری کرده است. اسپانیا با ۱۲۵۰ هزار تن برابر با ۲۹ درصد و یونان با ۱۱۳۷ هزار تن برابر با ۲۷ درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

tabnak-adv
جشن بهار روسی شبیه نوروز پارسی
جشن بهار روسی شبیه نوروز پارسی

“ماسلنیتسا” جشن مذهبی و مردمی در گستره جمهوری های اسلاونژاد شوروی سابق به ویژه روسیه و بلاروس برگزار می شود که مانند نوروز پارسی نماد وداع با زمستان و استقبال از بهار با انگیزه های مشابه است.

مصرف کره ریسک دیابت را ۲ برابر افزایش می دهد
مصرف کره ریسک دیابت را ۲ برابر افزایش می دهد

طبق یافته های تحقیقاتی، مصرف کره موجب افزایش ریسک ابتلا به دیابت می شود.

فواید مصرف روغن ماهی
فواید مصرف روغن ماهی، تقویت متابولیسم و سیستم ایمنی

انجمن قلب امریکا توصیه می کند که باید هفته ای دو بار ماهی مصرف شود چراکه مملو از پروتئین، اسیدهای چرب اُمگا۳ و ویتامین هاست.

tabnak-adv
آرشیو
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv