پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

مشاركت طراحان بين‌المللي در طراحي شهرسلامت شيراز

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با پیگیری‌های مجری پروژه شهر سلامت، طراحان طراز اول دنیا در طراحی این شهر مشارکت خواهند کرد.

به گزارش دنیای ما، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه کارگروه شهر گردشگری سلامت شیراز، گفت: استفاده از طراحان طراز اول بین‌المللی با هدف استفاده حداکثری از فضای موجود و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید دنیا و آماده سازی شهر سلامت برای پذیرش و اقامت گردشگران سلامت انجام می‌شود.

او گفت: شهر سلامت شیراز، بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان است که باید برای ایجاد و فعال سازی آن حداکثر استفاده از توانمندی‌های طراحان داخلی و خارجی انجام شود.

رحمانی با بیان اینکه برآورد حداقلی برای تامین زیرساخت‌ها و تسریع در آغاز فعالیت‌های اجرایی شهر سلامت حدود ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: برگزاری جلسات مستمر برای این پروژه با هدف همکاری تمام اداره‌ها و نهادها و سازمان‌ها در فراهم شدن بسترهای لازم و آغاز کار با پشتوانه مناسب توسط مجری است.

معاون استانداری فارس با اشاره به تداوم پیگیری‌ها برای حل و فصل مشکلات مرتبط با معارضین این پروژه، افزود: شرایط بهتری برای مجری این طرح فراهم شده است و این روند باید ادامه پیدا کند تا سریع‌تر شاهد اجرا و بهره‌برداری از آن باشیم.

به گزارش دنیای ما، شهر سلامت شیراز در جاده ی شیراز به سپیدان در فاصله ی ۲۱ کیلومتری از شیراز و در منطقه ی موسوم به گلستان و منطقه ی ویژه ی اقتصادی شیراز قرار گرفته است. این مجموعه شامل ۲/۷ میلیون مترمربع زیربنا شامل فضاهای بیمارستانهایی در سطح بین المللی با ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی ، هتل بیمارستانها ، مراکز طب جایگزین ، دی کلینیک های تخصصی ، پلی کلینیک ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و آموزشی ، کوی پزشکان ، واحدهای آپارتمانی ویژه ی پرسنل و کارشناسان ، ویلاهای مدیران و مراکز فنی و مراکز اداری و تجاری و پذیرایی و ورزشی و تفریحی می باشند.

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-2

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-3    %d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-23

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-7

در طراحی شهری این مجموعه کلیه ی اصول مربوط به شهر سالم و رعایت پارامترهای محیط زیستی به همراه استفاده از از انرژی های تجدیدپذیر در نظر گرفته شده اند.

 

منبع: ایسنا ، شیراز ۱۴۰۰

tabnak-adv
SELF IMPROVEMENT
چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم

اگر بتوانید هر یک از رفتارهایی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، در خود پرورش دهید؛ می‌توانید دیگران را مسحور خود کنید.

خوردن زیاد گوشت با بدن چه می‌کند؟
خوردن زیاد گوشت با بدن چه می‌کند؟

محققان دریافتند یک رژیم غذایی غنی از گوشت خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تاثیر اسانس پرتقال در کاهش استرس
تاثیر اسانس پرتقال در کاهش استرس

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: اسانس پرتقال می‌تواند در کاهش استرس نقش داشته باشد.

tabnak-adv
آرشیو

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv