پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

مشاركت طراحان بين‌المللي در طراحي شهرسلامت شيراز

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با پیگیری‌های مجری پروژه شهر سلامت، طراحان طراز اول دنیا در طراحی این شهر مشارکت خواهند کرد.

به گزارش دنیای ما، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه کارگروه شهر گردشگری سلامت شیراز، گفت: استفاده از طراحان طراز اول بین‌المللی با هدف استفاده حداکثری از فضای موجود و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید دنیا و آماده سازی شهر سلامت برای پذیرش و اقامت گردشگران سلامت انجام می‌شود.

او گفت: شهر سلامت شیراز، بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان است که باید برای ایجاد و فعال سازی آن حداکثر استفاده از توانمندی‌های طراحان داخلی و خارجی انجام شود.

رحمانی با بیان اینکه برآورد حداقلی برای تامین زیرساخت‌ها و تسریع در آغاز فعالیت‌های اجرایی شهر سلامت حدود ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: برگزاری جلسات مستمر برای این پروژه با هدف همکاری تمام اداره‌ها و نهادها و سازمان‌ها در فراهم شدن بسترهای لازم و آغاز کار با پشتوانه مناسب توسط مجری است.

معاون استانداری فارس با اشاره به تداوم پیگیری‌ها برای حل و فصل مشکلات مرتبط با معارضین این پروژه، افزود: شرایط بهتری برای مجری این طرح فراهم شده است و این روند باید ادامه پیدا کند تا سریع‌تر شاهد اجرا و بهره‌برداری از آن باشیم.

به گزارش دنیای ما، شهر سلامت شیراز در جاده ی شیراز به سپیدان در فاصله ی ۲۱ کیلومتری از شیراز و در منطقه ی موسوم به گلستان و منطقه ی ویژه ی اقتصادی شیراز قرار گرفته است. این مجموعه شامل ۲/۷ میلیون مترمربع زیربنا شامل فضاهای بیمارستانهایی در سطح بین المللی با ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی ، هتل بیمارستانها ، مراکز طب جایگزین ، دی کلینیک های تخصصی ، پلی کلینیک ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و آموزشی ، کوی پزشکان ، واحدهای آپارتمانی ویژه ی پرسنل و کارشناسان ، ویلاهای مدیران و مراکز فنی و مراکز اداری و تجاری و پذیرایی و ورزشی و تفریحی می باشند.

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-2

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-3    %d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-23

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-7

در طراحی شهری این مجموعه کلیه ی اصول مربوط به شهر سالم و رعایت پارامترهای محیط زیستی به همراه استفاده از از انرژی های تجدیدپذیر در نظر گرفته شده اند.

 

منبع: ایسنا ، شیراز ۱۴۰۰

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv