پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

مشاركت طراحان بين‌المللي در طراحي شهرسلامت شيراز

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با پیگیری‌های مجری پروژه شهر سلامت، طراحان طراز اول دنیا در طراحی این شهر مشارکت خواهند کرد.

به گزارش دنیای ما، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه کارگروه شهر گردشگری سلامت شیراز، گفت: استفاده از طراحان طراز اول بین‌المللی با هدف استفاده حداکثری از فضای موجود و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید دنیا و آماده سازی شهر سلامت برای پذیرش و اقامت گردشگران سلامت انجام می‌شود.

او گفت: شهر سلامت شیراز، بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان است که باید برای ایجاد و فعال سازی آن حداکثر استفاده از توانمندی‌های طراحان داخلی و خارجی انجام شود.

رحمانی با بیان اینکه برآورد حداقلی برای تامین زیرساخت‌ها و تسریع در آغاز فعالیت‌های اجرایی شهر سلامت حدود ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: برگزاری جلسات مستمر برای این پروژه با هدف همکاری تمام اداره‌ها و نهادها و سازمان‌ها در فراهم شدن بسترهای لازم و آغاز کار با پشتوانه مناسب توسط مجری است.

معاون استانداری فارس با اشاره به تداوم پیگیری‌ها برای حل و فصل مشکلات مرتبط با معارضین این پروژه، افزود: شرایط بهتری برای مجری این طرح فراهم شده است و این روند باید ادامه پیدا کند تا سریع‌تر شاهد اجرا و بهره‌برداری از آن باشیم.

به گزارش دنیای ما، شهر سلامت شیراز در جاده ی شیراز به سپیدان در فاصله ی ۲۱ کیلومتری از شیراز و در منطقه ی موسوم به گلستان و منطقه ی ویژه ی اقتصادی شیراز قرار گرفته است. این مجموعه شامل ۲/۷ میلیون مترمربع زیربنا شامل فضاهای بیمارستانهایی در سطح بین المللی با ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی ، هتل بیمارستانها ، مراکز طب جایگزین ، دی کلینیک های تخصصی ، پلی کلینیک ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و آموزشی ، کوی پزشکان ، واحدهای آپارتمانی ویژه ی پرسنل و کارشناسان ، ویلاهای مدیران و مراکز فنی و مراکز اداری و تجاری و پذیرایی و ورزشی و تفریحی می باشند.

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-2

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-3    %d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-23

%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-7

در طراحی شهری این مجموعه کلیه ی اصول مربوط به شهر سالم و رعایت پارامترهای محیط زیستی به همراه استفاده از از انرژی های تجدیدپذیر در نظر گرفته شده اند.

 

منبع: ایسنا ، شیراز ۱۴۰۰

tabnak-adv
13950103P030
GPS بخشی از مغز را غیر فعال می کند

محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند استفاده از GPS بخشی از مغز که وظیفه راهبری را برعهده دارد، غیرفعال می‌کند.

Modern interior of private jet
گران قیمت ترین و لوکس ترین کابین های هواپیما در دنیا

یکی از مزیت‌های پول‌دار بودن، سفر کردن با هواپیماهای لوکس و درجه یک است. سفر کردن با هواپیما خسته‌کننده و کسالت‌آور است، به خصوص اگر سفری بین‌المللی داشته باشید. ولی تختی شاهانه، حمام اختصاصی یا مهمانداری شخصی می‌تواند سفر شما را مرفه کند. با دنیای ما همراه باشید تا به ۱۰ کابین لوکس و بالارده نگاهی اجمالی داشته باشیم.

13950103P028
ارتباط از دست دادن حس بویایی و مرگ زودهنگام

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد از بین رفتن حس بویایی در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی با مرگ زودهنگام مرتبط است.

tabnak-adv
13951229p06

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۰۸:۴۵

نتایج رقابت های فوتبال اروپا

SMARTWATCH

۱۳۹۵/۱۲/۲۸
۲۱:۰۰

رشد ۱۸ درصدی فروش ساعت هوشمند در سال ۲۰۱۷

13951229p08

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۰۹:۱۵

شلوغ‌ترین جزیره جهان

سرطان مری در کمین افراد چاق

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۱۱:۱۵

سرطان مری در کمین افراد چاق

آرشیو

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv