پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

Boeing Business Jet Family
K63803

توپولوف، فوکر، آنتونوف و جمیع اتوبوس های پرنده ای که در چند سال اخیر لرزه به تن مسافران خطوط هوایی ایران آوردند و خانواده های بسیاری را داغدار کردند سرانجام با هواپیماهای جدیدی از کمپانی آمریکایی بوئینگ جایگزین می شوند. به گفته فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، قرداد خرید ۸۰ دستگاه از […]

توپولوف، فوکر، آنتونوف و جمیع اتوبوس های پرنده ای که در چند سال اخیر لرزه به تن مسافران خطوط هوایی ایران آوردند و خانواده های بسیاری را داغدار کردند سرانجام با هواپیماهای جدیدی از کمپانی آمریکایی بوئینگ جایگزین می شوند.

به گفته فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، قرداد خرید ۸۰ دستگاه از هواپیماهای بوئینگ برای تحویل در ۱۰ سال آینده به خطوط هواپیمایی ایران امضا شده است.

از این رو ایرانیانی که در سال های گذشته عطای سفر های هوایی را به دلیل نا امن بودن هواپیماها به لقایش بخشیده بودند و ناچارا برای رفت و آمد به شهرهای دور دست به سفر جاده ای تن می دادند، حالا می توانند با خیالی آسوده تر از هواپیماهای جدید خریداری شده پس از برجام لذت ببرند.

737-5

قرداد خرید بوئینگ های ساخت آمریکا سرانجام امضا شد و براساس اطلاعات اولیه قرار است حداقل دو مدل از محصولات شاخص و پرطرفدار این کمپانی مشهور راهی فرودگاه های ایران شود.

برای تردد در مسیرهای کوتاه برد، مدل ۷۳۷ بوئینگ انتخاب شده است، هواپیمایی نسبتا کوچک با گنجایش ۱۳۰ الی ۱۸۹ مسافر که مجهز به دو موتور توربوفن است و قرار است با تیراژ ۵۰ فروند نقش مهمی در حمل و هوایی درون مرزی کشور عزیزمان ایران ایفا کند.

marquee

klm-com-boeing-737-800-kl73f-min_tcm638-224052

البته مدل های مختلفی از ۷۳۷ توسط  بوئینگ ساخته می شود که طبیعتا مشخصات فنی متفاوتی را ارائه می دهند اما این مدل با برد کوتاه و متوسط (پیمایش حداکثر ۴۶۸۸ کیلومتر) به راحتی می تواند برای پرواز های منطقه ای نیز به کار گرفته شود و کاربرد آن مسلما تنها محدود به پروازهای داخلی نخواهد بود.

اما برای پرواز های طولانی تر نیز قرار است ۳۰ دستگاه بوئینگ ۷۷۷ ظرف ۱۰ سال آینده به ایران تحویل داده شود، هواپیمایی که یکی از جدیدترین مدل های بوئینگ به حساب می آید و از تکنولوژی به روزی برخوردار است.

bxrqlo

برای مثال جالب است بدانید که ۷۷۷ در دوران بحران مالی توانست موفق تر از ایرباس ۳۸۰ ظاهر شود و اولین هواپیمای جهان با طراحی تماماً کامپیوتری به حساب می آید که به طور کامل به وسیله نرم افزارهای مهندسی نظیر کتیا شکل گرفته است.

برای درک بهتر تفاوت ابعاد بین بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۳۷ همین نکته کافیست که قطر موتور فوقالعاده قدرتمند جنرال الکتریک GE-۹۰-۱۱۵B از قطر بدنه ۷۳۷ بیشتر است.

0881502

این موتورها در واقع بزرگترین و قدرتمند ترین موتورهای استفاده شده بر روی یک هواپیمای تجاری به حساب می آیند و از آنجا که بوئینگ ۷۷۷ به موتورهای دوگانه از این نوع مجهز است در مقابل موتورهای چهار گانه هواپیماهای ایرباس، قدرت منفرد بیشتری تولید میکند.

777-8

برد پروازی بوئینگ ۷۷۷ محدوده ای از ۱۰۳۷۰ تا ۱۷۴۴۵ کیلومتر را شامل می شود و ظرفیت مسافران آن نیز براساس نوع بدنه و چیدمان صندلی ها از ۲۷۸ تا ۵۵۵ نفر متغییر است.

777-9

استفاده گسترده از کامپوزیت، ارابه های فرود شش گانه فوق العاده قدرتمند و شبکه اویونیکی فیبرنوری و کابین تمام شیشه ای مجهز به صفحات کریستال مایع از جمله ویژگی های مهندسی و تکنولوژی های جالب بوئینگ ۷۷۷ محسوب می شود.

k58380-e1426632458382

orenair_boeing_777-200er_petrov-1

 

منبع: دیجیاتو
tabnak-adv
تحقیقی جدید درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند
تحقیقی جدید درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند

پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.

لزوم انتقال بیمار سکته قلبی به مرکز درمانی در کمتر از ۴ ساعت
لزوم انتقال بیمار سکته قلبی به مرکز درمانی در کمتر از ۴ ساعت

اگر بیماران سکته قلبی در کمتر از ۴ ساعت به بیمارستان منتقل شوند، با ارائه خدمات درمانی مناسب می‌توان از بروز عوارض ناشی از سکته پیشگیری کرد.

عدم توازن باکتری های روده عامل بروز التهاب روده
عدم توازن باکتری های روده عامل بروز التهاب روده

در مطالعه جدید محققان به مکانیسم بروز تغییرات روده که منجر به التهاب می شود، پی بردند

tabnak-adv
ARTIFICIAL INTELLIGENCE

۱۳۹۵/۱۱/۳۰
۰۵:۰۰

هوش مصنوعی چیست؟

پنج اشتباه رایج ورزشکاران

۱۳۹۵/۱۱/۳۰
۱۵:۴۵

پنج اشتباه رایج ورزشکاران

آرشیو
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv