پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

گوترش؛ سازمان ملل با چالش‌های زیادی مواجه است

دبیرکل جدید سازمان ملل با بیان اینکه این سازمان با دوران پرچالشی مواجه است، خواستار حمایت از اصلاحات برای بهتر کردن توانایی این سازمان در رسیدگی به چالش‌ها شد.

به گزارش دنیای ما، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش پیش از آغاز نخستین روز کاری‌اش به عنوان دبیرکل جدید سازمان ملل در مقر این سازمان در نیویورک درباره لزوم اصلاح این سازمان بین‌المللی برای دیپلمات‌ها و کارکنان سخنرانی کرد.

وی گفت: باید بگویم که هیچ معجزه‌ای وجود ندارد. مطمئنم که من نیز یک معجزه‌گر نیستم.

انتخاب متفق‌القول گوترش که یک دهه به عنوان کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور آوارگان برای حقوق مهاجران مبارزه کرد، به دیپلمات‌های سازمان ملل نیروی تازه‌ای بخشید؛ چراکه وی را یک سیاستمدار “ماهر” می‌دانند که قادر است بر دو دستگی‌ها در این سازمان فائق آید.

گوترش در این سخنرانی بر بحران‌های پیچیده در جهان که سازمان ملل باید به منظور تقویت صلح به آنها رسیدگی کند، اشاره کرده و گفت: ما نباید هیچ وهم و خیالی داشته باشیم. ما با دوران پر چالشی مواجه هستیم. ما شاهد اینکه در سراسر جهان درگیری‌ها و جنگ‌ها تکثیر شده، به هم پیوسته و منجر به پدیده جدید تروریسم جهانی شده است.

وی در این سخنرانی به سخاوت و بخشندگی مردم ترکیه که قربانیان حمله تروریستی وحشتناک در شب سال نو در استانبول بودند، اشاره کرد و گفت: اگرچه سازمان ملل برای کاهش رنج مردم تلاش می‌کند اما ما همچنان در جلوگیری از درگیری‌ها و حل آنها ناکام مانده‌ایم.

گوترش افزود: در بسیاری از بخش‌های جهان شک و تردیدهای بسیاری نسبت به نقشی که سازمان ملل می‌تواند ایفا کند، وجود دارد. ما باید نقاط ضعف، قصورها و کاستی‌هایمان را بشناسیم.

دبیرکل جدید سازمان ملل خواستار مشارکت قوی برای تغییر، اصلاح و بهبود این هیات بین‌المللی و خلاصی از مسائل دست و پاگیر بروکراسی شد و گفت: تنها راهی که می‌توانیم به اهدافمان دست یابیم، همکاری با یکدیگر به عنوان یک تیم، حفظ ارزش‌های ذکر شده در منشور سازمان ملل و اتحاد بشریت است.

وی در پاسخ به اینکه آیا نسبت به انتقادات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از سازمان ملل نگران است یا خیر گفت: من نگران تمامی مشکلات وحشتناکی هستم که در جهان شاهد آنها هستیم. جنگ نقض حقوق بشر و فقر نگرانی‌های من هستند. من امیدوارم بتوانیم دست در دست یکدیگر دهیم و این مشکلات را حل کنیم.

 

منبع: ایسنا

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv