پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

گوترش؛ سازمان ملل با چالش‌های زیادی مواجه است

دبیرکل جدید سازمان ملل با بیان اینکه این سازمان با دوران پرچالشی مواجه است، خواستار حمایت از اصلاحات برای بهتر کردن توانایی این سازمان در رسیدگی به چالش‌ها شد.

به گزارش دنیای ما، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش پیش از آغاز نخستین روز کاری‌اش به عنوان دبیرکل جدید سازمان ملل در مقر این سازمان در نیویورک درباره لزوم اصلاح این سازمان بین‌المللی برای دیپلمات‌ها و کارکنان سخنرانی کرد.

وی گفت: باید بگویم که هیچ معجزه‌ای وجود ندارد. مطمئنم که من نیز یک معجزه‌گر نیستم.

انتخاب متفق‌القول گوترش که یک دهه به عنوان کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور آوارگان برای حقوق مهاجران مبارزه کرد، به دیپلمات‌های سازمان ملل نیروی تازه‌ای بخشید؛ چراکه وی را یک سیاستمدار “ماهر” می‌دانند که قادر است بر دو دستگی‌ها در این سازمان فائق آید.

گوترش در این سخنرانی بر بحران‌های پیچیده در جهان که سازمان ملل باید به منظور تقویت صلح به آنها رسیدگی کند، اشاره کرده و گفت: ما نباید هیچ وهم و خیالی داشته باشیم. ما با دوران پر چالشی مواجه هستیم. ما شاهد اینکه در سراسر جهان درگیری‌ها و جنگ‌ها تکثیر شده، به هم پیوسته و منجر به پدیده جدید تروریسم جهانی شده است.

وی در این سخنرانی به سخاوت و بخشندگی مردم ترکیه که قربانیان حمله تروریستی وحشتناک در شب سال نو در استانبول بودند، اشاره کرد و گفت: اگرچه سازمان ملل برای کاهش رنج مردم تلاش می‌کند اما ما همچنان در جلوگیری از درگیری‌ها و حل آنها ناکام مانده‌ایم.

گوترش افزود: در بسیاری از بخش‌های جهان شک و تردیدهای بسیاری نسبت به نقشی که سازمان ملل می‌تواند ایفا کند، وجود دارد. ما باید نقاط ضعف، قصورها و کاستی‌هایمان را بشناسیم.

دبیرکل جدید سازمان ملل خواستار مشارکت قوی برای تغییر، اصلاح و بهبود این هیات بین‌المللی و خلاصی از مسائل دست و پاگیر بروکراسی شد و گفت: تنها راهی که می‌توانیم به اهدافمان دست یابیم، همکاری با یکدیگر به عنوان یک تیم، حفظ ارزش‌های ذکر شده در منشور سازمان ملل و اتحاد بشریت است.

وی در پاسخ به اینکه آیا نسبت به انتقادات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از سازمان ملل نگران است یا خیر گفت: من نگران تمامی مشکلات وحشتناکی هستم که در جهان شاهد آنها هستیم. جنگ نقض حقوق بشر و فقر نگرانی‌های من هستند. من امیدوارم بتوانیم دست در دست یکدیگر دهیم و این مشکلات را حل کنیم.

 

منبع: ایسنا

tabnak-adv
لاک ناخن؛ سمی خوش آب و رنگ!
لاک ناخن؛ سمی خوش آب و رنگ!

مطالعه ای جدید نشان داده است که بسیاری از محبوب‌ترین برندهای لاک ناخن بسیار بیشتر از آن چه به نظر می رسد می توانند مضر باشند.

خواص شگفت‌انگیز پوست کیوی
خواص شگفت‌انگیز پوست کیوی

کیوی نقش حیاتی در سلامت بدن ایفا می‌کند اما آیا می‌دانید پوست این میوه نیز دارای خواص درمانی فراوانی است؟

استانبول
استانبول و راهکارهایی برای سفری جذاب به این شهر

استانبول، پایتخت فرهنگی و گردشگری ترکیه، یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری در میان گردشگران ایرانی است. در ادامه برای آشنایی با نکته‌های کاربردی در سفر به استانبول همراه دنیای ما باشید.

tabnak-adv
ZelectricBug

۱۳۹۶/۰۱/۰۴
۰۹:۰۰

۵۰ خودرو که جهان را تغییر دادند

istanbul mosque

۱۳۹۶/۰۱/۰۵
۱۴:۰۰

پربازدیدترین شهرهای سال ۲۰۱۶

ادعاهای عجیبب اردوغان علیه ایران

۱۳۹۶/۰۱/۰۶
۱۲:۱۵

ادعاهای عجیبب اردوغان علیه ایران

huawei-honor

۱۳۹۶/۰۱/۰۹
۱۳:۰۰

اولین تصویر از آنر نوت ۹ فاش شد

آرشیو

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv