پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

151113-google-car-jpo-332a_1a7c82e4f3c1dd903a802e36ed35fbaf-nbcnews-ux-2880-1000

در حالی که انتظار می‌رفت در آینده‌ای نزدیک خودروهای خودران گوگل به سرانجام برسند این شرکت اعلام کرده که پروژه توسعه آن را متوقف می‌کند. دلایل مشخصی برای این تصمیم اعلام نشده اما ظاهرا گوگل قصد دارد فناوری خودروی خودران را به نوعی دیگر و روی خودروهای معمول بازار پیاده کند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آنست که گوگل تصمیم گرفته توسعه خودروهای خودران بدون پدال و فرمان را متوقف کند. خودروی بدون راننده گوگل که پیش از این معرفی شده بود امکان کنترل خودرو را به سرنشینان نمی‌داد و به‌صورت کاملا خودکار به سمت مقصد تعیین شده حرکت می‌کرد.

گوگل اعلام کرده که قصد دارد با کمپانی‌های خودروساز همکاری کند تا پروژه توسعه خودروهای خودران را تا پایان سال آینده میلادی در سرویس‌های اشتراک خودرو یا Ride Sharing پیش ببرد. برای این منظور گوگل با کمپانی فیات کرایسلر از ماه مه سال جاری همکاری‌شان را آغاز کرده‌اند تا یک مدل متفاوت از مینی ون Pacifica را توسعه دهند.

فیات کرایسلر یک نمونه آزمایشی از خودروی مورد نظر گوگل را تولید کرده که اگر از آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید می‌تواند برای مقاصد تجاری به تولید انبوه برسد.

لری پیج، مدیر عامل آلفابت و آقای Porat، مدیر ارشد مالی شرکت اشاره کرده‌اند که در مقطع فعلی توسعه خودروهای خودران بدون فرمان و پدال توسط گوگل عملی نیست. توسعه خودروهای خودران یکی از پروژه‌های آزمایشگاه Google X بود که حالا دچار این تغییر جهش بحث برانگیز شده است.

منبع: gsm.ir

tabnak-adv
13950103P030
GPS بخشی از مغز را غیر فعال می کند

محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند استفاده از GPS بخشی از مغز که وظیفه راهبری را برعهده دارد، غیرفعال می‌کند.

Modern interior of private jet
گران قیمت ترین و لوکس ترین کابین های هواپیما در دنیا

یکی از مزیت‌های پول‌دار بودن، سفر کردن با هواپیماهای لوکس و درجه یک است. سفر کردن با هواپیما خسته‌کننده و کسالت‌آور است، به خصوص اگر سفری بین‌المللی داشته باشید. ولی تختی شاهانه، حمام اختصاصی یا مهمانداری شخصی می‌تواند سفر شما را مرفه کند. با دنیای ما همراه باشید تا به ۱۰ کابین لوکس و بالارده نگاهی اجمالی داشته باشیم.

13950103P028
ارتباط از دست دادن حس بویایی و مرگ زودهنگام

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد از بین رفتن حس بویایی در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی با مرگ زودهنگام مرتبط است.

tabnak-adv
13951229p06

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۰۸:۴۵

نتایج رقابت های فوتبال اروپا

SMARTWATCH

۱۳۹۵/۱۲/۲۸
۲۱:۰۰

رشد ۱۸ درصدی فروش ساعت هوشمند در سال ۲۰۱۷

13951229p08

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۰۹:۱۵

شلوغ‌ترین جزیره جهان

سرطان مری در کمین افراد چاق

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۱۱:۱۵

سرطان مری در کمین افراد چاق

جالب ترین رکوردهای گینس

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
۰۸:۱۵

جالب ترین رکوردهای گینس

آرشیو

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv