پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

151113-google-car-jpo-332a_1a7c82e4f3c1dd903a802e36ed35fbaf-nbcnews-ux-2880-1000

در حالی که انتظار می‌رفت در آینده‌ای نزدیک خودروهای خودران گوگل به سرانجام برسند این شرکت اعلام کرده که پروژه توسعه آن را متوقف می‌کند. دلایل مشخصی برای این تصمیم اعلام نشده اما ظاهرا گوگل قصد دارد فناوری خودروی خودران را به نوعی دیگر و روی خودروهای معمول بازار پیاده کند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آنست که گوگل تصمیم گرفته توسعه خودروهای خودران بدون پدال و فرمان را متوقف کند. خودروی بدون راننده گوگل که پیش از این معرفی شده بود امکان کنترل خودرو را به سرنشینان نمی‌داد و به‌صورت کاملا خودکار به سمت مقصد تعیین شده حرکت می‌کرد.

گوگل اعلام کرده که قصد دارد با کمپانی‌های خودروساز همکاری کند تا پروژه توسعه خودروهای خودران را تا پایان سال آینده میلادی در سرویس‌های اشتراک خودرو یا Ride Sharing پیش ببرد. برای این منظور گوگل با کمپانی فیات کرایسلر از ماه مه سال جاری همکاری‌شان را آغاز کرده‌اند تا یک مدل متفاوت از مینی ون Pacifica را توسعه دهند.

فیات کرایسلر یک نمونه آزمایشی از خودروی مورد نظر گوگل را تولید کرده که اگر از آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید می‌تواند برای مقاصد تجاری به تولید انبوه برسد.

لری پیج، مدیر عامل آلفابت و آقای Porat، مدیر ارشد مالی شرکت اشاره کرده‌اند که در مقطع فعلی توسعه خودروهای خودران بدون فرمان و پدال توسط گوگل عملی نیست. توسعه خودروهای خودران یکی از پروژه‌های آزمایشگاه Google X بود که حالا دچار این تغییر جهش بحث برانگیز شده است.

منبع: gsm.ir

tabnak-adv
trump
نگاهی به ماشین های لوکس و گران قیمتی که دونالد ترامپ در طول زندگی اش از آن ها استفاده کرده است

دونالد ترامپ قبل از اینکه به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برسد، فردی ثروتمند بود و خودروهای خاصی نیز داشت، در این مطلب به خودروهایی که او داشته میپردازیم. با دنیای ما همراه باشید.

business
چگونه کارهای خود را با نتایجی درخشان به پایان برسانیم؟

تا به حال به افراد بسیار موفقی که در تلویزیون نشان داده می شوند دقت کرده اید؟ آیا آنها همیشه در این راحتی و آرامش بوده اند؟ خیر.

We-have-captured-views-of-the-cities-in-a-such-a-way-that-people-normally-dont-see-58a2d86e93db4__880-w900-h600
زیبایی مسحور کننده؛ تصویر شهرهای معروف را از بالا و نمایی متفاوت ببینید

شاید تاکنون به شهرهای بزرگ و کوچک زیادی سفر کرده و در نقاط زیبا و تاریخی آن ها عکس گرفته باشید. اما از این طریق نمی توانید تصویر کاملی از شهر مورد نظر و تمام جغرافیای آن داشته باشید.

tabnak-adv
خطر بیخ گوش فوتبال ایران

۱۳۹۵/۱۱/۲۸
۰۳:۳۰

خطر بیخ گوش فوتبال ایران

نقش سرما و روز شنبه در سکته!

۱۳۹۵/۱۱/۲۸
۰۰:۳۰

نقش سرما و روز شنبه در سکته!

آرشیو
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv