پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

در حالی که انتظار می‌رفت در آینده‌ای نزدیک خودروهای خودران گوگل به سرانجام برسند این شرکت اعلام کرده که پروژه توسعه آن را متوقف می‌کند. دلایل مشخصی برای این تصمیم اعلام نشده اما ظاهرا گوگل قصد دارد فناوری خودروی خودران را به نوعی دیگر و روی خودروهای معمول بازار پیاده کند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آنست که گوگل تصمیم گرفته توسعه خودروهای خودران بدون پدال و فرمان را متوقف کند. خودروی بدون راننده گوگل که پیش از این معرفی شده بود امکان کنترل خودرو را به سرنشینان نمی‌داد و به‌صورت کاملا خودکار به سمت مقصد تعیین شده حرکت می‌کرد.

گوگل اعلام کرده که قصد دارد با کمپانی‌های خودروساز همکاری کند تا پروژه توسعه خودروهای خودران را تا پایان سال آینده میلادی در سرویس‌های اشتراک خودرو یا Ride Sharing پیش ببرد. برای این منظور گوگل با کمپانی فیات کرایسلر از ماه مه سال جاری همکاری‌شان را آغاز کرده‌اند تا یک مدل متفاوت از مینی ون Pacifica را توسعه دهند.

فیات کرایسلر یک نمونه آزمایشی از خودروی مورد نظر گوگل را تولید کرده که اگر از آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید می‌تواند برای مقاصد تجاری به تولید انبوه برسد.

لری پیج، مدیر عامل آلفابت و آقای Porat، مدیر ارشد مالی شرکت اشاره کرده‌اند که در مقطع فعلی توسعه خودروهای خودران بدون فرمان و پدال توسط گوگل عملی نیست. توسعه خودروهای خودران یکی از پروژه‌های آزمایشگاه Google X بود که حالا دچار این تغییر جهش بحث برانگیز شده است.

منبع: gsm.ir

tabnak-adv
توصیه‌های ورزشی به افراد تنبل

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله‌های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می‌کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ساده‌ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه‌های آمریکا اعم از ایالتی که از کمک‌های دولتی برخوردارند تا دانشگاه‌های خصوصی مبلغی بین ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار است. یعنی یک جوان ۱۸‌ساله‌ آمریکایی برای اینکه بتواند در هر رشته‌ای و در هر دانشگاهی مدرک لیسانس بگیرد باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هزینه کند.

خواص فراوان “زرشک”

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: زرشک برای درمان واریس و روماتسیم مفید است.

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv