پایگاه خبری تحلیلی دنیای ما

151113-google-car-jpo-332a_1a7c82e4f3c1dd903a802e36ed35fbaf-nbcnews-ux-2880-1000

در حالی که انتظار می‌رفت در آینده‌ای نزدیک خودروهای خودران گوگل به سرانجام برسند این شرکت اعلام کرده که پروژه توسعه آن را متوقف می‌کند. دلایل مشخصی برای این تصمیم اعلام نشده اما ظاهرا گوگل قصد دارد فناوری خودروی خودران را به نوعی دیگر و روی خودروهای معمول بازار پیاده کند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آنست که گوگل تصمیم گرفته توسعه خودروهای خودران بدون پدال و فرمان را متوقف کند. خودروی بدون راننده گوگل که پیش از این معرفی شده بود امکان کنترل خودرو را به سرنشینان نمی‌داد و به‌صورت کاملا خودکار به سمت مقصد تعیین شده حرکت می‌کرد.

گوگل اعلام کرده که قصد دارد با کمپانی‌های خودروساز همکاری کند تا پروژه توسعه خودروهای خودران را تا پایان سال آینده میلادی در سرویس‌های اشتراک خودرو یا Ride Sharing پیش ببرد. برای این منظور گوگل با کمپانی فیات کرایسلر از ماه مه سال جاری همکاری‌شان را آغاز کرده‌اند تا یک مدل متفاوت از مینی ون Pacifica را توسعه دهند.

فیات کرایسلر یک نمونه آزمایشی از خودروی مورد نظر گوگل را تولید کرده که اگر از آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید می‌تواند برای مقاصد تجاری به تولید انبوه برسد.

لری پیج، مدیر عامل آلفابت و آقای Porat، مدیر ارشد مالی شرکت اشاره کرده‌اند که در مقطع فعلی توسعه خودروهای خودران بدون فرمان و پدال توسط گوگل عملی نیست. توسعه خودروهای خودران یکی از پروژه‌های آزمایشگاه Google X بود که حالا دچار این تغییر جهش بحث برانگیز شده است.

منبع: gsm.ir

tabnak-adv
SELF IMPROVEMENT
چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم

اگر بتوانید هر یک از رفتارهایی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، در خود پرورش دهید؛ می‌توانید دیگران را مسحور خود کنید.

خوردن زیاد گوشت با بدن چه می‌کند؟
خوردن زیاد گوشت با بدن چه می‌کند؟

محققان دریافتند یک رژیم غذایی غنی از گوشت خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تاثیر اسانس پرتقال در کاهش استرس
تاثیر اسانس پرتقال در کاهش استرس

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: اسانس پرتقال می‌تواند در کاهش استرس نقش داشته باشد.

tabnak-adv
آرشیو

tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv